OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 23 kwietnia 2023 roku 3. Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BIBLIJNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 23 kwietnia 2023 roku

3. Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA BIBLIJNA

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

Wtorek – święto św. Marka, ewangelisty

Sobota – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna. Przed każdą Mszą św. czytane są fragmenty Ewangelii św. Jana i Pierwszego Listu do Koryntian.

2. Przypominamy, że w sobotę, 29 kwietnia, gościć będziemy w naszej parafii TVP, która przygotowuje materiały do programu “Agape Blisko Ciebie”.

3. W związku ze zbliżającą się uroczystością przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez naszą młodzież, zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9.00. w niedzielę, 30 kwietnia, wszystkich kandydatów wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie w CADT w celu omówienia spraw związanych z przebiegiem tego ważnego wydarzenia i pierwsza próba. Kolejne spotkania odbędą się: w poniedziałek o godzinie 18.00, we wtorek o godzinie 15.00. (młodzież wraz z rodzicami przygotuje i udekoruje kościół, potem będzie próba), w środę spotkanie na Eucharystii o godzinie 9.00. i próba generalna. We wszystkie te dni będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi przed lub po Mszy św. Przypominamy, że świadkowie Bierzmowania spoza naszej parafii zobowiązani są do przedstawienia “Zaświadczenia dla świadka Bierzmowania” wydanego przez parafię, w której spełniają praktyki religijne. Obecność kandydatów na spotkaniach w te dni jest obowiązkowa.

4. Informujemy, że spotkania z dr Ewą Dąbrowską i warsztaty kulinarne z zakresu tej diety prowadzone będą w naszej parafii w dniach od 21 do 27 maja. Zapisy przyjmuje i informacji udziela w kancelarii parafialnej Dominika Karbownik – tel. 516 996 183. Zgłoszenia do 12 maja.

5. W środę, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, odprawione zostaną DWIE Msze św. o godz. 9.00. w kościele parafialnym, o godz. 11.00. w Górnej Kaplicy (odpust). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

6. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

7. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Ewę Lach, Grażynę Lach, Ewę Misiarz, Annę Wolny.