OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 19 marca 2023 roku 4. Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela radości (LAETARE)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 19 marca 2023 roku

4. Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela radości (LAETARE)

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP (przesunięta z niedzieli 19.03.)

Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.

1. W środę zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję za liczny udział i wszelką pomoc w organizacji tych ważnych dni dla naszej wspólnoty.

2. Siostry Służebniczki ze Skoczowa i Chłopcy z DPS gorąco dziękują za złożone ofiary, wspaniałą atmosferę i ogromną życzliwość z jaką spotkali się w trakcie pobytu w naszej parafii.

3. Wyjazd do BCK na spektakl “Tożsamość Hioba” we wtorek, 21 marca, o godzinie 16.30 spod remizy OSP. Prosimy o punktualne przybycie i przygotowanie 20 złotych za przejazd. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc – prosimy o zgłoszenia w dniu dzisiejszym.

4. Od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25.03.) wystawiona będzie w naszym kościele Księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do wpisywania się i modlitwy w tej intencji.

5. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni do Lizbony organizuje w niedzielę 26 marca i 2 kwietnia Kiermasz Wielkanocny, na którym można będzie zaopatrzyć się w palmy i ozdoby świąteczne, a 2 kwietnia będą w sprzedaży pyszne babeczki do koszyczka ze święconką. Wesprzyjmy w miarę możliwości tę ciekawą inicjatywę młodych, którzy sami chcą zapracować na wyjazd.

6. W Niedzielę Palmową, w naszym kinie będzie o godzinie 10.00 bardzo ciekawy wykład na temat Całunu Turyńskiego. Serdecznie zapraszamy!

7. Prosimy osoby, które umieją obsługiwać piłę tarczową o pomoc w tym tygodniu przy pracach związanych z cięciem i układaniem desek pod wiatą.

8. Prasa Katolicka pod chórem, paschaliki do nabycia w sklepiku (w piątki od godziny 17.00. w niedziele od 8.15 do 11.00.). W przedsionku są jeszcze książki autorstwa ks. Mateusza Dudkiewicza pt. “Serce Ojca” – o św. Józefie.

9. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Anetę Płowuchę, Marylę Płowuchę, Jolantę Caputę, Krystynę Gościńską.