60-te urodziny księdza Jana Mamcarza

60-te urodziny księdza Jana Mamcarza

21 października w Naszym kościele odbyła się Msza Święta z okazji 60 urodzin oraz imienin Naszego byłego Proboszcza, księdza Jana Mamcarza. Ksiądz Jan był związany z Naszą Parafią przez 9 lat. Wcześniej posługiwał między innymi w Rajczy oraz Kaniowie. Był inicjatorem i prowadzącym budowy Kaplicy w Rycerce Dolnej za co do dzisiaj wierni z tamtejszej Parafii są mu ogromnie wdzięczni.

U Nas ksiądz Jan swoją posługę wypełnił kończąc Szlak Papiesko – Loretański, odmalowując wnętrze kościoła. Zorganizował składkę oraz zakupił organy piszczałkowe. W podziemiach kościoła zorganizował salę kinową. Był inicjatorem budowy Kaplicy Pogrzebowej, wiaty obok kościoła, nowego nagłośnienia, zbiórki na rzecz kostki oraz oświetlenia wokół kościoła. Są to tylko niektóre z zasług księdza Jana.

Prywatnie ksiądz Jan jest osobą bardzo radosną, pogodną i optymistyczną. Zawsze ma czas pochylić się nad bliźnim, szczególnie tym biednym i potrzebującym. Ksiądz Jan, jak również jego patron Jan Kanty – kocha młodzież. To dla młodzieży założył zespół Małą Solankę oraz Parafialną Orkiestrę Dętą, w której osobiście gra na trąbce, ponieważ jak sam mówił w swoim przemówieniu: „w każdym dorosłym mieszka dziecko”.  Ksiądz Jan uwielbia również stare samochody i ma duszę podróżnika. To dzięki Niemu chętni z Naszej Parafii mogli zwiedzić Polskę wzdłuż i wszerz. Organizował również pielgrzymki m.in. do Włoch, Ziemi Świętej, Fatimy, Medjugori.

Z okazji Jego Święta pragniemy złożyć mu  raz jeszcze najlepsze życzenia: dużo zdrowia, radości i sił w dalszej posłudze kapłańskiej jak i również w tej najważniejszej życiowej podróży, której celem jest Niebo. Dziękujemy za wszystko i pamiętamy w modlitwach.

Wiary co góry przenosi,

Nadziei, która nie gaśnie,

Miłości w każdej ilości od Boga i Bliźniego.

Szczęść Boże.