OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela – 6 czerwca 2021 r. – Dziesiąta Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – 6 czerwca 2021 r. – Dziesiąta Niedziela Zwykła

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

PONIEDZIAŁEK: wspomnienie Błogosławionego Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

WTOREK: wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

PIĄTEK : Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust wewnętrzny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

SOBOTA: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

  • W czwartek, 10 czerwca, nastąpi zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Św. z procesją zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów. Odbędzie się również błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. (Nie będzie porannej Mszy Św. o godz. 7.00.)

 

  • 12 czerwca, sobotę, ogłaszamy dniem parafii. Zapraszam wszystkich do przygotowania i pomocy w pracach porządkowych w związku z przypadającymi w najbliższym czasie uroczystościami. Spotykamy się w tym dniu o godzinie 8.00.

 

  • W niedzielę, 13 czerwca, będziemy obchodzić odpust parafialny. Uroczysta suma – o godzinie 11.00. Zapraszam wszystkie grupy parafialne do udziału we Mszy i w procesji.

 

  • Ksiądz proboszcz z Rycerki Górnej zwrócił się do nas o wsparcie dla pogorzelców. Zbiórka funduszy na ten cel będzie prowadzona 20 czerwca po wszystkich Mszach Św. przez członków OSP z Rycerki Górnej. (Szczegóły – na tablicy ogłoszeń).

 

  • Rada Parafialna przypomina, że zbiórka na remont schodów będzie prowadzona 13 i 27 czerwca.

 

  • Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

 

  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu Łask Bożych.