OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA - 5 czerwca 2022 roku Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – 5 czerwca 2022 roku

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Wtorek – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

1. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała (16 czerwca) informujemy, że w tym dniu zostaną odprawione 2 Msze św. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30. Spotkamy się na wspólnej Eucharystii w górnej kaplicy o godzinie 9.00. Potem w uroczystej procesji, zatrzymując się przy 4 ołtarzach, dojdziemy do kościoła.

Do udziału w nabożeństwie i procesji zapraszamy poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe (w strojach) dzieci do sypania kwiatów.       Serdecznie proszę, aby Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przyszły w strojach ludowych. Proszę o przygotowanie i przystrojenie Figurek.

Druga Msza św. w tym dniu odprawiona zostanie o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Ołtarze na trasie procesji przygotowują w tym roku: Ołtarz I – mieszkańcy odcinka od p. Józefy Włoch do kościoła – Ołtarz II – od kościoła do p. Kąkol, Ołtarz III – mieszkańcy domów koło dzwonu, Ołtarz IV – domy od sklepu GS do przedszkola. 

3. W związku z ogromną tragedią jaka spotkała naszych parafian, którzy w pożarze stracili  cały swój dorobek życia, prosimy o wszelką pomoc i wsparcie. Składka ze Mszy świętych w Boże Ciało będzie w całości przeznaczona dla Nich. Okażmy współczucie i solidarność.

4. Zbiórka na remont dachu – 12 i 26 czerwca.

5. Do przygotowania kościoła zapraszamy panie: Iwonę Bryś, Ewę Gruszkę, Annę Sobel, Ewę Stańco.

6. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.