OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 4 czerwca 2023 roku Uroczystość Najświętszej Trójcy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 4 czerwca 2023 roku

Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Środa – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu odprawione zostaną 2 Msze św. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30. Spotykamy się na wspólnej Eucharystii w górnej kaplicy o godz. 9.00. Potem w uroczystej procesji, zatrzymując się przy 4 Ołtarzach, dojdziemy do Kościoła. Do udziału w nabożeństwie i procesji zapraszamy poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe (w strojach) bierzmowaną młodzież i dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy KGW i OSP. Proszę o przygotowanie i przystrojenie Figurek.

2. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, serdecznie zapraszamy na Dobroczynny Festyn Parafialny, który rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą Odpustową o godzinie 11.00. Po Mszy św. czekają nas różne atrakcje: konkursy, zawody, dobra kuchnia, słodkości i niespodzianki. Zapraszamy całe rodziny; każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Całkowity dochód z festynu przeznaczony zostanie na sfinansowanie kolejnej raty za remont dachu. Gorąco prosimy o wsparcie tej wspólnotowej inicjatywy. Informujemy, że już od porannej mszy można będzie zakupić świetne, paczkowane ciasta (własny wypiek) – cena 30 złotych.

3. We wtorek, 06.06.2023 r. odbędą się 2 spotkania informacyjne o dostępnych dotacjach do wymiany pieców, fotowoltaiki i ocieplenia domu. W Ujsołach o godzinie 16.00. w Geo Parku Glinka Ujsoły i o godzinie 18.00. w remizie OSP w Soli. Szczegóły na plakatach.

4. Zbiórka na remont dachu w tym miesiącu wyjątkowo prowadzona będzie w 3 i 4 niedzielę czyli 18 i 25 czerwca.

5. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie, organizację i udział w pielgrzymce Szlakiem Papiesko-Loretańskim. Bóg zapłać wszystkim.

6. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

7. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Annę Kubas, Justynę Paciorek, Agatę Pryszcz, Beatę Zwardoń.