OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 26 maja 2024 roku UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 26 maja 2024 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Liturgiczne obchody tygodnia:

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

Piątek – święto Nawiedzenia NMP. Kończymy maryjne nabożeństwa majowe.

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętamy w modlitwie o dzieciach z okazji ich święta.

1. Dziś uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W przyszłym tzw. “białym tygodniu” zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wieczornych Mszach św. o godzinie 18.00.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu sprawowane będą 2 Msze św. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Spotykamy się na wspólnej Eucharystii w górnej kaplicy o godz. 9.00. Potem w uroczystej procesji, zatrzymując się przy 4 Ołtarzach dojdziemy do kościoła. Do udziału w nabożeństwie i procesji zapraszamy poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne (w strojach) bierzmowaną młodzież i dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy KGW i OSP. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie figurek.

3. Pielgrzymka Szlakiem Papiesko-Loretańskim (01.06.) rozpocznie sie Mszą św. o godz. 8.00 w kościele. Wymarsz na szlak o godz. 9.00. Zapraszamy na pielgrzymkę również dzieci, które obchodzić będą w tym dniu swoje święto (Dzień Dziecka ). Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

4. Przedstawiciele OSP, którzy zbierali w ubiegłą niedzielę ofiary na wsparcie rodziny dotkniętej pożarem informują, że zebrali kwotę w wysokości 5797 zł. Podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców, którzy okazali hojność i solidarność.

5. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

6. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Łucję Link-Byrską, Bernadetę Kuś, Katarzynę Tomalę, Małgorzatę Tomalę.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU BOŻYCH ŁASK.