OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 22 września 2024 roku. 25. Niedziela Zwykła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 22 września 2024 roku.

25. Niedziela Zwykła.

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Pietreciny, prezbitera,

Wtorek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła  katedralnego,

Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

Sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

1. W związku z katastroficzną sytuacją wywołaną powodzią w wielu miejscach w kraju, decyzją  Episkopatu Polski niedziela, 22 września, ogłoszona jest dniem solidarności z poszkodowanymi. W tym dniu będziemy modlić się w ich intencji oraz prowadzona będzie zbiórka do puszek, aby wesprzeć osoby najbardziej  potrzebujące. Dziękujemy za każdą ofiarę.

Indywidualnych wpłat można również dokonywać na konto diecezjalnej Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem “POWÓDŹ 2024”

Nasze KGW prowadzi dzisiaj sprzedaż ciast – całkowity dochód przeznaczony będzie w całości na pomoc powodzianom. Cena – minimum 30 zł.

2. Dnia 9 maja br. Papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy 2025, który w naszej diecezji rozpocznie się 29.12.2024 r., a zakończy 06.01.2026 r. W najbliższym czasie przypada również 350. rocznica objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque. Ks. Biskup Roman Pindel kieruje do nas z tej okazji specjalny List Pasterski.

3. Z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej Szpitala Żywieckiego i związanej z tym groźby jego zamknięcia, zbierane są dzisiaj przed kościołem podpisy do władz centralnych z prośbą o wypłatę zaległych środków pieniężnych.

4. Szkoła Podstawowa w Soli prowadzi zbiórkę elektrośmieci w dniach od 16.09. do 04.10.2024 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w sekretariacie szkoły.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pracowali w przygotowaniu drewna do ogrzewania naszego CADT.

6. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Annę Maślankę, Martę Patrias, Dorotę Szczotkę, Dominikę Waliczek.