OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 21 maja 2023 roku Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 21 maja 2023 roku

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Środa – wspomnienie NMP,  Wspomożycielki Wiernych

Piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki z okazji ich święta.

1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, o godzinie 11.00. obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym w sobotę, 27 maja, od godziny 9.00. będzie spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Po spowiedzi prosimy rodziców o przygotowanie kościoła na to święto. W niedzielę zbiórka na dziedzińcu kościoła o godzinie 10.45.

2. W związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała, z pewnym wyprzedzeniem prosimy, aby ołtarze na trasie procesji przygotowali mieszkańcy poszczególnych numerów; Ołtarz I- od Teresy Płoskonki do Barbary Szczotki, Ołtarz II-Od Moniki Kubas do Celiny Wali, Ołtarz III- od Doroty Waliczek do Justyny Kohut, Ołtarz IV – od Krystyny Kiełduckiej do Romana Płowuchy.

3. Spotkanie w sprawie dotacji do wymiany pieców odbędzie się 25 maja w godzinach od 19.00. do 20.00. w Centrum Kultury w Rajczy. Szczegóły na afiszach.

4. Zbiórka na remont dachu prowadzona będzie przez przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszła niedzielę – 28 maja.

5. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

6. Do przygotowania kościoła zaprosimy kolejne osoby po uroczystościach związanych z 1. Komunią Świętą i rocznicą Komunii Świętej.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU BOŻYCH ŁASK.