OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela 2 czerwca 2024 r. 9. Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 2 czerwca 2024

9. Niedziela Zwykła

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

Piątek – uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa,

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie chorych.  W piątek z racji uroczystości, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, której zakończenie będzie w czwartek 6 czerwca.

Msza św. w tym dniu odprawiona zostanie o godzinie 18.00., na której udzielone zostanie błogosławieństwo wszystkim dzieciom i poświęcenie wianków. Serdecznie zapraszamy.

2. Składamy gorące podziękowania za wszelką pomoc podczas ostatnich parafialnych uroczystości (rocznicy 1. Komunii, Bierzmowania, 1. Komunii św., Bożego Ciała oraz przy organizacji pielgrzymki Papiesko-Loretańskiej.)

3. Rodzina Ryłko z Rycerki Dolnej składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Soli oraz wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc i wsparcie finansowe po pożarze domu. Szczególne podziękowania kierowane są do jednostki OSP Sól za ich zaangażowanie, ofiarność i gotowość do niesienia pomocy oraz do Księdza Proboszcza za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.

4. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Najświętszego Seca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. Odpustowa z procesją odprawiona zostanie o godz. 11.00. Prosimy o udział wszystkich formacji, tak jak braliśmy udział w procesji na Boże Ciało. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na II FESTYN PARAFIALNY- RODZINNY. Szczegóły na plakatach i w internecie. Od godzin porannych będzie możliwość zakupu domowych, paczkowanych ciast – cena 30 zł.

5. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.

6. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Ewę Włoch, Reginę  Bułkę, Katarzynę Bułkę, Justynę Markowicz.