OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela - 19 czerwca 2022 roku. 12. Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – 19 czerwca 2022 roku.

12. Niedziela Zwykła

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – w bieżącym roku, decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela obchodzona będzie 23 czerwca

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00., na której udzielone będzie błogosławieństwo małym dzieciom i poświęcenie wianków. Wyjątkowo w tym tygodniu, Msza św. w środę zostanie odprawiona o godz. 7.00. (nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.).

2. W piątek, 24 czerwca, o godz. 7.40 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

3. Państwo Krystyna i Jan Szczotkowie gorąco dziękują całej parafii za finansowe wsparcie w kwocie 22 tys. 406 zł na odbudowę straconego w pożarze domu. Z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością przyjęli okazywaną im z wielu stron pomoc. Za okazane współczucie i solidarność serdecznie dziękujemy. Ogarniamy modlitwą wszystkich ofiarodawców, a przede wszystkim naszych strażaków, którzy wykazali niesamowite zaangażowanie. Bóg zapłać!

4. W piątek, 24 czerwca, zapraszamy na specjalny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Jarka Kąkola, który jest twórcą witraża w naszym kościele. Zapraszamy do CADT na godz. 19.00.

5. W poniedziałek (jutro, 20 czerwca) na godzinę 19.00 zapraszamy na specjalne spotkanie wszystkich członków działającej przed pandemią w naszej parafii Orkiestry Dętej. Prosimy o przyniesienie ze sobą instrumentów muzycznych.

6. Do przygotowania kościoła zapraszamy: Lucynę Piętkę, Bogusławę Kąkol, Annę Link, Agnieszkę Dziedzic.

7. Prasa Katolicka do nabycia pod chórem.