Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Jak Państwo wiecie z wcześniejszych informacji, w naszej parafii działa Centrum Animacji  Działań Twórczych, gdzie każdy z nas może znaleźć swoje miejsce.

Pragnę zatem serdecznie zaprosić Was do współpracy na rzecz młodego pokolenia i wspólnego uczestnictwa w różnego rodzaju inicjatywach.

Wrzesień rozpoczynamy bardzo ważnymi wydarzeniami. Już w najbliższą sobotę (04.09.2021) o godz.18.30 wysłuchamy doskonałego koncertu z udziałem światowej sławy sopranistki prof. Ewy Biegas, która poprowadzi 1.część, poświęconą muzyce poważnej. W 2.części koncertu wystąpi z repertuarem rozrywkowym Parafialna Orkiestra Dęta pod batutą Przemysława Szczotki.

Kolejnym wydarzeniem będzie nasz udział w spektaklu tanecznym pt.”Bezprawie” w BCK w Bielsku-Białej. Mamy do dyspozycji dwa terminy: 13 i 20 września 2021. Wstęp wolny, zapisy w zakrystii.

Informuję również, że wznowiona zostaje działalność grup formacyjnych, tj. spotkania lektorów i ministrantów oraz spotkania dla dziewcząt w grupie “Dzieci Maryi “. Gorąco zachęcam do udziału. Ufam, że wspólne spotkania z rówieśnikami i współpraca z prowadzącymi oraz wyniesione z tych spotkań korzyści, pozwolą uczniom znaleźć swoją przestrzeń blisko wiary i kościoła, gdzie najważniejszy będzie udział w niedzielnej Eucharystii i w Sakramentach Świętych.

Pragnę również poinformować, że prowadząca grupę “Dzieci Maryi “osoba, jest profesjonalną katechetką i plastyczką ,więc będzie je rozwijać nie tylko duchowo, ale i artystycznie.

Pierwsze spotkania tych grup będą:

  • 11 września (sobota) godz.17.00 -Dzieci Maryi, godz. 19.00 – ministranci i lektorzy.

Planujemy również systematyczne seanse filmowe w każdy piątek i sobotę o godz. 20.00

Najmłodszym proponujemy niedzielne “Teleranki” po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

Z wyrazami szacunku i jedności

Mirosław Szewieczek – Wasz proboszcz    

 

Sól, 3 września 2021 r.