Centrum Animacji Działań Twórczych: szczegółowe informacje dot. przestrzeni sportowo-rekreacyjnej i kulturalno-rozrywkowej

Centrum Animacji Działań Twórczych:
szczegółowe informacje dot. przestrzeni sportowo-rekreacyjnej i kulturalno-rozrywkowej

 

1. Boisko wielofunkcyjne KAMIENIEC

Przeznaczenie: Piłka nożna, piłka siatkowa, tenis ziemny, piłka ręczna. Spełnia ono również funkcję do zajęć z aerobiku oraz zumby. Dla najmłodszych uczestników zajęcia sportowo-rozrywkowe i zabawy prowadzone przez animatorów.

Cel: Boisko ma na celu zrzeszenie całej społeczności w różnym wieku.

Grupy wiekowe: Proponowany podział na grupy wiekowe zapewniający większy komfort dla osób korzystających z boiska oraz większe bezpieczeństwo. Każda grupa wiekowa będzie miała wyznaczone godziny do korzystania z boiska.

Propozycja podziału :

 • Maluchy: od 3 do 6 lat
 • Juniorzy: od 6 do 12
 • Starszaki: od 12 do 18
 • Dorośli: od 19 wzwyż

Imprezy sportowe:

 • Turniej na otwarcie boiska wielofunkcyjnego KAMIENIEC. Dyscypliny turniejowe to piłka nożna i siatkówka podziałem na grupy wiekowe oraz płeć. Gra jest toczona o PUCHAR PROBOSZCZA. Proponowane również wyłonienie najlepszych zawodników i uhonorowanie ich pucharem ZAWODOWIEC Z KAMIEŃCA. To wielkie wydarzenie sportowe kontynuowane co rok w rocznicę otwarcia boiska.
 • Oprócz zawodów organizowanych stricte na boisku, stworzenie dwu dniowego rajdu w okresie letnim. Jeden dzień rajd rowerowy po naszych okolicznych górach, drugi dzień biegi przełajowe np. Szlakiem Papieskim, którego start i meta mają miejsce w naszym CADT.
 • Kolejnym wydarzeniem sportowo-rozrywkowym jest Dzień Dziecka. Planowane w tym czasie turnieje sportowe oraz animacje i zabawy sportowe dla najmłodszych.

Cel: Celem jest stworzenie drużyn sportowych i przygotowanie ich do innych turniejów toczonych w gminach czy powiatach.

Nazwa: Nazwa KAMIENIEC pochodzi od regionalnego boiska amatorskiego ,na którym dzieci i młodzież rozgrywały zacięte pojedynki w piłkę nożną. To w takich miejscach rodzą się największe talenty. W tym przypadku KAMIENIEC nie jest to amatorskie boisko, a nowoczesne i profesjonalne miejsce na poznawanie siebie i rozwijanie swoich umiejętności. Boisko wielofunkcyjne będzie nierozłączną częścią widowni oraz kawiarenki letniej.

Lodowisko: W okresie zimowym boisko będzie pełnić funkcję lodowiska. Jazdę na łyżwach będzie umilać muzyka płynąca z nagłośnienia zewnętrznego kawiarenki. Na lodowisku dla najmłodszych oraz osób uczących się jazdy na łyżwach możliwość skorzystania z chodzików na lodowisko ,, pingwinków’’, które chętnie pomogą stawiać pierwsze kroki na łyżwach.

Dodatkowo: Możliwość rezerwacji boiska dla innych grup sportowych w celu prowadzenia treningów oraz rozgrywania zawodów.

Wprowadzenie również konkursów dla widowni i osób kibicujących w celu większego ich zaangażowania np. najlepszy okrzyk dopingu dla drużyny.

2. Amfiteatr KRETOWISKO

Amfiteatr stworzony do celów kulturalno- rozrywkowych. Całość kompleksu w którego skład wchodzi widownia boisko wielofunkcyjne, które na czas wydarzeń kulturalnych pełni funkcję sceny oraz kawiarenka i nagłośnienie obiektu. Nazwa KRETOWISKO wywodzi się z obecnego stanu miejsca w którym to piękne dziedzictwo kulturowe czyli góry usypanej z gliny oraz kamieni. Określenie amfiteatrem nie bierze się jedynie z funkcji jaką pełni dany obiekt a głownie ze swego wyglądu który nawiązuje do amfiteatrów starożytnego teatru greckiego.

Wygląd: Kilkurzędowa widownia utworzona na stoku góry wznosząca się schodkowo rzędami siedzeń dla widzów, odkryta scena przeznaczona do publicznych pokazów. Widownie cechuje niezwykła charakterystyka, jest ona usytuowana na wolnym powietrzu, rozłożona na zboczu góry wyposażona w skalne, kamienne miejsca do siedzenia.

Cel:  utworzenie miejsca kulturalno-rozrywkowego, kompleksu rozrywkowego z widownią mieszczącą dziesiątki obserwatorów.

Utworzenie owego miejsca jest dla naszej miejscowości ogromnym postępem, ponieważ będzie to profesjonalne miejsce do prowadzenia imprez kulturalnych i poszerza możliwości.

Wydarzenia:

 • Dożynki wiejskie- organizacja dorocznych dożynek wiejskich z miejscową muzyką oraz pokazem tanecznym górali. Oprócz standardowych obrzędów dożynkowych możliwość organizacji konkursu gawędziarzy oraz konkursu wiedzy o naszej miejscowości.
 • Organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego, który byłby nowością w naszej miejscowości oraz możliwością wykazania się ukrytym talentom tworzącym swoje niesamowite prace w zaciszu domu.
 • Koncert kolęd, wspólne kolędowanie
 • Przedstawienia teatralne
 • Koncerty muzyczne
 • Wydarzenie NOC ŚWIATEŁ –pokaz wizualizacji świetlnej
 • Wydarzenie: Za Pan Brat z Kulturą. Recytacja wierszy, oraz ponadczasowych dzieł tj. Pan Tadeusz

3. Kawiarenka letnia ŚCIERNISKO


CEL:
Stworzenie miejsca dla wspólnej integracji mieszkańców, a także miejsca do spędzania czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nazwa nawiązuje do miejsca, w którym powstaje owa kawiarenka. Z niczego, kawałka nieużytku rolnego pokrytego zaroślami, tworzone jest niesamowite dzieło dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Nawiązanie do słów Neil’a Armstronga ,, Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny’’  w tym przypadku ludzkość to przyszłe pokolenia, które z pewnością z wielką chęcią będą korzystać z tego przedsięwzięcia.

 • Warunki korzystania z kawiarni: Kawiarnia funkcjonuje w okresie letnim, jest integralną częścią sekcji kulturalno- rozrywkowej.

Ma ona zapewnić przyszłym klientom możliwość spędzenia wolnego czasu w przyjaznej atmosferze,  którą będzie dopełniać wygląd wnętrza. Potencjalnymi klientami będą osoby w różnym wieku z tego powodu należy ująć tu aspekt różnorodnej rozrywki dla zapewnienia komfortu oraz zachęcenia do korzystania z naszej oferty.

 • Wygląd: Stoliki i ławki zrobione z palet, pomalowane na biało, w środku kawiarni lada zrobiona z cegieł, dużo roślinności oraz motywu drewna.

Do dyspozycji dla najmłodszych klientów mini kącik zabaw z kolorowankami, pluszakami. Również możliwość skorzystania z gier planszowych dostępnych w kawiarence. Głównym atrybutem tego miejsca jest doskonałe nagłośnienie wewnętrzne jak również zewnętrzne. W związku z motywem przewodnim tego miejsca jakim będzie natura i ekologia umieszczenie wielu doniczek z kwiatami oraz stworzenie ,,ogródków zielnych’’  w skrzynkach np. na ladzie. W czasie imprez kulturalno-sportowych możliwość grillowania na zewnątrz oraz maszyna do popcornu.

 • Menu: Kawiarnia będzie nowoczesnym miejscem, w którym klienci będą mogli napić się aromatycznej kawy, herbaty, oraz innych napoi głownie domowej lemoniady.

W ofercie znajdą się również sałatki owocowe oraz warzywne, desery w szczególności ciasta pieczone przez miejscowe gospodynie.

 • Dodatkowe: Kawiarnia jest miejsce, aby odpocząć, złapać oddech od codziennej gonitwy, spotkać się ze znajomymi, nawiązać nowe kontakty, posłuchać dobrej muzyki, dla osób rozgrywających na pobliskim boisku jest to miejsce na złapanie oddechu i siły do dalszej gry.

Na terenie lokalu można również poczytać czasopisma, oraz skorzystać z mini biblioteczki, a także skorzystać z dostępu do Internetu.

 • Logo: Trzy ziarenka kawy, które okalają źdźbła trawy, w środku drewnianej obręczy.
 • Kolorystyka wnętrz: Biały, szary, zieleń, motyw drewna. Na ławkach wiele kolorowych poduszek. Jedna ściana wyłożona sztucznym mchem.
 • Wygląd zewnętrzny : Ściany odcienie zieleni, drzwi kolor niebieski, stoliki oraz ławki przed kawiarenką w kolorze czerwonym.

Więcej informacji o Centrum Animacji Działań Twórczych w zakładce: http://nspjsol.pl/centrum-animacji-dzialan-tworczych/